Tukan´s Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Tukan´s Forum

Liga za oslobodenie od myslenia
 
HomeHome  PortálPortál  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Vlastná tvorba

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Tukitides
Admin
Tukitides


Number of posts : 7
Age : 35
Registration date : 2008-02-01

Vlastná tvorba Empty
PostSubject: Vlastná tvorba   Vlastná tvorba Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 8:28 am

Tukan - Myslel som

Myslel som na vlasť na národ,
na našu hrdosť starých dôb,
myslel som rád, spomínal,
no dnes samá ľútosť, žial.

Myslel som:
...že nie som sám,
...že to vadí aj vám,
...že nevyzerajú jak chudáci,
...že sú to len čuráci,
...že majú štipku cti,
...že nie sú tak tupí,
...že trpké víno nebude nás triasť,
...že majú rozumu triezveho za hrsť,
...že hanba nepripadne nám,
...že bolesť v srdci preplatiť im dám,
...že je to len trápna zábavka,
...že každý sa na nich dobre zabáva,
...že budeme každý svoj život žiť,
...že nebude problém sám sebou byť,
...že nebudeme kliať,
...že nebudú robiť bordel a okrádať,
...že im gate po zem nebudú padať,
...že už nemáme budúcnosť,
...že života je to len časť,

...na ich hlavy, malé, zadubené.

Myslel som mnoho. Myslel som, nie som.
Back to top Go down
https://tukan.board-directory.net
Tukitides
Admin
Tukitides


Number of posts : 7
Age : 35
Registration date : 2008-02-01

Vlastná tvorba Empty
PostSubject: Nie je to poezia ale vlastna tvorba :D   Vlastná tvorba Icon_minitimeSat Feb 09, 2008 2:29 am


Pár slov k momentálnej situácii v dome


Exclamation Nakoľko ste všetci zaneprázdnení, alebo Vám to je ľahostajné, dejú sa okolo nás veci o ktorých by ste mali vedieť. Mnohí ľudia z iných panelákov zamykajú dvere proti bezdomovcom a neželaným návštevníkom, čo by nám zjavne uľahčilo situáciu.
Exclamation Dostávam sa k jadru problému. Dvere na prízemí otvorí každý, kto vynaloží primeranú silu a násilím si otvorí. Bočné dvere majú guľu po ktorej otočení sa ľahko otvoria aj keď sú privreté alebo zabuchnuté. Boli ste sa v posledných dňoch pozrieť ako to vyzerá na schodisku od siedmeho poschodia vyššie? Pochybujem, preto Vám to opíšem. Vyzerá to tam ako po havárii fekálneho vozidla. Ošťané izolačné molitany a smrad že sa Vám nadvihujú vnútornosti. Ešte Vám to stále nedošlo? Nočný návštevníci schodiska sa tam dostanú aj keď sa schodisko uzatvára lebo na ôsmom poschodí nechávajú otvorené dvere. Bezdomovci sa s precíznou ľahkosťou dostanú na schodisko pomocou výťahu z ôsmeho poschodia. Bezdomovci nie sú jediný problém, ktorý trápi náš dom. Malé deti ak sa tak dajú nazvať štrnásť až šestnásť ročný adolescenti. Priam až s deviantným správaním ničia okolie nášho domu ale aj interiér, keďže dostať sa doň nie je vôbec problém. Mladý vandali neváhajú a ničia čo sa dá, čarbú fixkami na steny a vo výťahu to už poznáte. Príležitostne sa tu opíjajú a už nie je záhadou prečo je tu taký „bordel“.
Exclamation Stačilo by len, keby ste od ôsmej hodiny večer zamykali oboje dvere a nahlásili polícii každú výtržnosť. Nenechajte si ničiť vaše obytné priestory aj Vy ste len ľudia a chcete sa ako ľudia aj cítiť, máte na to nárok.
Exclamation Ešte by som chcel podotknúť, že sú tu aj takí ľudia, ktorí sa snažia zútulniť suterénne nebytové priestory vrátane priestoru s pinpongovým stolom. Nebytové priestory sú miesto kde sa môže realizovať každý, preto keď máte nejaké výhrady alebo Vám to prekáža, že deti z tohto domu trávia čas spolu v bočnom priechode, navrhnite nejaké iné riešenie.



Nezostaňte ľahostajný!
Back to top Go down
https://tukan.board-directory.net
Smooky

Smooky


Number of posts : 6
Age : 115
Registration date : 2008-02-01

Vlastná tvorba Empty
PostSubject: Re: Vlastná tvorba   Vlastná tvorba Icon_minitimeThu Feb 14, 2008 2:05 pm

nemachruj, každý nie je nadáný komouš ako ty! Laughing
Back to top Go down
Tukitides
Admin
Tukitides


Number of posts : 7
Age : 35
Registration date : 2008-02-01

Vlastná tvorba Empty
PostSubject: Re: Vlastná tvorba   Vlastná tvorba Icon_minitimeSun Feb 17, 2008 6:31 am

tak vytvor aj ty daco.... affraid
Back to top Go down
https://tukan.board-directory.net
Sponsored content





Vlastná tvorba Empty
PostSubject: Re: Vlastná tvorba   Vlastná tvorba Icon_minitime

Back to top Go down
 
Vlastná tvorba
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Tukan´s Forum :: Chvílka poézie-
Jump to: